چرا باید از CRM استفاده کنیم؟ بررسی تعدادی از دلایل استفاده از CRM
چرا باید از CRM استفاده کنیم؟ بررسی تعدادی از دلایل استفاده از CRM

چرا باید از CRM استفاده کنیم؟ بررسی تعدادی از دلایل استفاده از CRM، گم نشدن اطلاعات، پیش بینی آینده و سازمان دهی، تعدادی از مزایا و فواید استفاده از CRM است. علاوه بر این، مزایا و فواید دیگری نیز دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آنها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

هرگز اطلاعاتتان گم نمی‌شود

اگر از نت پد، تقویم و … برای پیگیری قرارهایتان استفاده می‌کنید پس شانس گم شدن آنها در بعضی نقاط وجود دارد. همه چیز را روی لپ تاپتان ذخیره می‌کنید؟؟ ممکن است دزدیده شود.
یک شبکه مبتنی بر CRM به شما این امکان را می‌دهد تا به طور موثر از اطلاعاتتان حفاظت کنید. مطمئنا سرورها و هارد دیسک‌ها می‌توانند خراب شوند و یا بسوزند، اما با وب مناسب و بک آپ هرگز اطلاعات‌تان را از دست نخواهید داد.

آینده خودتان را پیش بینی کنید

هرکسی دوست دارد آینده را بداند.

اگر فقط یک راه برای فهمیدنش وجود داشت، چه انتظاری داشتید؟ دیدار به شما کمک می‌کند تا بدانید. البته CRM نمی‌تواند با دقت 100 درصد آینده را پیش بینی کند (گوی شیشه ای نیست)…اما یک سیستم CRM خوب می‌تواند یک انتظار منطقی بر ارساس روند اجرایی و رویداد‌های گذشته بدهد.

اگر تاریخچه شما به درستی تهیه شده باشد (اینجاست که به اهمیت تاریخچه پی می‌بریم) پس یک سیستم CRM مناسب می‌تواند اطلاعات را مقایسه کند و به شما پیش‌بینی خوبی بدهد.

وظایف و رویداد‌ها را پیگیری کنید

تقویم خیلی مهم است. روش مهم‌تری از ایمیل است. هرگز قادر نخواهید بود تا وظایف و رویدادهایی که نیاز دارید تا به به یادتان بماند را بدون یک سیستم خوب پیگیری کنید. CRM به شما کمک می‌کند تا نه تنها هر وظیفه معین و رویداد مشخصی را پیگیری کنید بلکه آن را به مشتری یا سرنخ مناسب متصل کرده و ربط می‌دهد و در نهایت آن را به یک سرانجام خوب می‌رساند.

سازمان دهی کنید

ممکن است ادعا کنید که می‌توانید کسب و کارتان را با استفاده از ایمیل، سیستم‌های مدیریت کار و سیستم‌های تقویم دار مدیریت کنید، در این صورت شما تصویر بزرگ‌تری را از دست می‌دهید. سازمان دهی همه اطلاعات در یک سیستم، به شما تصویر بزرگی می‌دهد. CRM، ایمیل، وظایف، تقویم و خیلی چیزهای بیشتر را در یک برنامه مدیریت و نگهداری می‌کند. هم چنین می‌توانید در هر جای جهان و با هر وسیله‌ای که اینترنت داشته باشد به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنید. در مورد کسب و کارتان چیزهایی یاد خواهید گرفت که هرگز نمی‌دانستید. به وسیله سازمان دهی کردن و ذخیره اطلاعات و چیزهای مختلف در مکان مرکزی، همه قطعات را کنار هم قرار می‌دهید. کلید موفقیت در کسب و کار سازمان‌دهی است.