پیشنهاد خرید محصول و رفتن به مرحله، گام هایی از بستن یک قرارداد موفق فروش
پیشنهاد خرید محصول و رفتن به مرحله، گام هایی از بستن یک قرارداد موفق فروش

پیشنهاد خرید محصول و رفتن به مرحله، گام هایی از بستن یک قرارداد موفق فروش، پیشنهاد خرید محصول یکی از راهکارهای بستن یک قرار فروش موفق است. بعد از این مرحله، باید به سراغ مراحل بعدی برویم. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

پیشنهاد خرید محصول

وقتی که احساس کردید به سوالات و تردیدهای مشتری پاسخ داده‌، و او را متقاعد کرده‌اید که محصول شما می‌تواند نیازش را برطرف سازد و او هم به راهکار شما اعتماد کرده‌، بهتر است همان موقع از مشتری بخواهید سفارشش را قطعی کند. از پاسخ منفی مشتری نترسید. باید با اطمینان و محکم از او بخواهید خریدش را نهایی کند. درواقع باید بر اینرسی مشتری برای فروش، غلبه کنید.

اگر قصد دارید معامله فروش موفق داشته باشید؛ باید بدانید اشتباه است که به مشتری بگویید برود و فکرهایش را بکند و بعد تصمیم بگیرد. اینطوری، هیچوقت، دیگر آن مشتری را نخواهید دید. پس از اینکه مشتری را متقاعد کردید و راهکار مناسب را ارائه دادید، باید فورا پیشنهاد خرید را مطرح کنید.

حتی از نظر روانشناسی، بهتر است برای بستن موفق معامله فروش، به مشتری بگویید که وقت زیادی ندارد و باید هرچه سریعتر تصمیم بگیرد. اینطوری بهتر و سریعتر نتیجه می‌گیرید.

به مرحله بعد بروید

چه موفق به فروش بشوید یا نه، کار شما تمام نشده و باید ادامه داده و به مرحله بعد بروید. بعضی‌ها فکر می‌کنند همین که موفق به بستن معامله شدند، دیگر همه چیز تمام شده. اما اشتباه می‌کنند.

بعد از موفقیت در فروش، باید کارهای اداری و کاغذبازی‌های مرسوم را انجام دهید و اطلاعات موردنیاز برای استفاده از محصول یا خدمات را به مشتری بدهید.

فرایند فروش با بستن قرارداد فروش تمام نمی‌شود. وقتی محصول را به مشتری تحویل دادید، باید با او در تماس باشید تا ببینید مشکلی در استفاده از آن ندارد، و آیا از محصول راضی است یا نه.

اگر این کار را خوب انجام دهید، در واقع تکرار خریدهای این مشتری را تضمین می‌کنید و می‌توانید با او رابطه بلندمدتی داشته باشید. حتی موجب می‌شود که مشتری برای محصول شما تبلیغ کند و بقیه را هم ترغیب به خرید آن نماید.

اما اگر به هر دلیلی موفق به فروش نشدید، ناامید نشوید. بعدا، چند جلسه پیگیری با مشتری بگذارید، یا با او تماس بگیرید. در واقع سعی کنید، سرنخ را پرورش دهید.

هر معامله‌ای چه موفق یا ناموفق، به شما درسی می‌دهد و به تجربیات‌تان اضافه می‌کند. پس از این فرصت، نهایت استفاده را ببرید.