سرمایه گذاری بر روی ارز بیت کوین

اگر می خواهید در باره بیت کوین بررسی کنید، چند نکته را بایستی بدانید. روش تعویض پول در بیت کوین با آنچه که بانک های معمولی انجام می دهند، تفاوت دارد. بنابراین قبل از انجام هر معامله جدی با استفاده از بیت کوین، باید وقت بگذارید و آنرا یاد بگیرید.

سرمایه گذاری بر روی ارز بیت کوین


از نظر برخی افراد سال 2020 سال خوبی نبود.در سال 2020 با شیوع بیماری کرونا افرادی کسب و کار خود را از دست دادند و برخی با مشکلات مالی مواجه شدند.
اما برای سرمایه گذاران بیت کوین سالی پر از هیجان بود چون در سال 2020 قیمت بیت کوین بیشتر از 40000 دلار افزایش داشت این اتفاق نشان دهنه این است که سرمایه گذاری بر روی ارزدیجیتال در مدت زمان طولانی حرکت پرسودی می باشد.


 تاریخچه ارز بیت کوین


 ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2008 توسط گروه ی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو بوجود آمد.

رمزارز بیت کوین چیست؟


به زبان ساده بیت کوین همان پول دیجیتال است که مدیریتی همانند مدیریت بانک مرکزی ندارد.در شبکه بیت کوین کاربران بدون نیاز به واسطه با هم معامله می کنند و معاملات انجام شده در بلاک چین ثبت می شوند.
یت کوین اولین کالای رمزنگاری، مبتنی بر اکوسیستم بلاک چین است که می تواند مانند پول نقد محافظت شده، ارزهای دیجیتال را بین افراد مبادله کند.

مزایای بیت کوین


    بیت کوین مبتنی بر شبکه بلاک چین است. این شبکه به دلیل داشتن تعداد زیادی از کاربران، گسترده بودن شبکه و عدم امکان تغییر در داده‌های پیشین ثبت شده، محیطی امن و مناسب برای ثبت و نگهداری اطلاعات فراهم کرده و تقریبا غیرقابل هک شدن است.
    از سوی دیگر برخلاف سیستم های مالی و پرداخت سنتی که در حال حاضر در بین مردم وجود دارد، استفاده از ارز بیت کوین به صورت غیرمتمرکز بدون نیاز به دخالت نهاد مرکزی مانند دولت و یا بانک مرکزی است و به همین دلیل کسی نمی ‌تواند برای فعالیت ‌های بیت کوین نظارت داشته یا در آن محدودیت ایجاد کند.
    بیت کوین برای کشورهایی که با تحریم های اقتصادی مواجه هستند بسیار مفید و اثربخش خواهد بود زیرا با کمک این ارز دیجیتال می ‌توان به راحتی محدودیت ‌های ناشی از تحریم‌ها را خنثی نمود..


بلاک چین


مفهوم بلاک چین را با مثالی ساده برای شما شرح خواهم داد
من در یک جمعی برگه ای که شامل اطلاعات می باشد را به جمع نشان می دهم و همه با گوش خود از آن برگه عکس می گیرند.اگر من اطلاعات برگه را تغییر بدهم یا از بین ببرم افراد جمع قبول نمی کنند.چون مستندی از آن ذخیره داریم.
بلاک چین ها برای یک اهداف خاص در نهاد یا سازمان مورد استفاده قرار می گیرند 

 نحوه کار بلاک چین 


بلاک چین ترکیب دو کلمه ی (block) و(chain) است. به معنی زنجیره ای از بلوک ها می باشد.
در واقع در هر بلاک اطلاعاتی ثبت می شود.جرم و جنایت های یک فرد تا جزئیات تراکنش های یک شبکه پولی مانند بیت کوین هم شامل این اطلاعات می شود.
به این صورت اطلاعات در بلاک ها ثبت می شوند و بلاک ها به صورت زنجیره ای به هم متصل می شوند.

کاربرد بلاک چین


بیت کوین و ارزهای دیجیتال موفق ترین کاربرد تکنولوژی بلاک چین هستند.
در بیت کوین با استفاده از تکنولوژی بلاک چین امکان تقلب و دوبارخرج کردن پول  وبرگشتن تراکنش ها از بین می رود.
همچنین به جز ارز دیجیتال هرجایی به فضای ذخیره داده نیاز باشد مورد استفاده می باشد.